مشاوره تولید پنیر پیتزا

پنیرهای مورد استفاده در پیتزا عموماً (95%) از پنیر موزارلا می باشند و در کنار آن می توان به پنیرهای دیگری نظیر: پرو ولُن که پنیر ایتالیایی است- امنتال – رومانو و ریکوتا اشاره کرد که در کشور ما مرسومیت چندانی ندارند. جالب است بدانید تقریباً تمامی پنیرهای تولیدی دارای رنگ سفید هستند و از آنجاییکه تولید کنندگان قصد دارند حسی از قوام و چرب بودن را به خریداران منتقل کنند، پنیر را به رنگی نزدیک به کره رنگ آمیزی می کنند.

از ویژگی های یک پنیر پیتزای خوب می توان به ذوب خوب، قدرت کشایی بالا، رطوبت و چربی و در آخر به تغییر رنگ پنیر بعد از قرار گرفتن در معرض هوا و حرارت اشاره کرد. این تغییر رنگ به مرور زمان در انواع مختلف فرآورده ها ایجاد می گردد که می‎توان همچنین به شکلی از پروسه قوام آمدن به آن نگریست. در این پروسه، رنگ اضافه شده به پنیر بایستی این خاصیت را دارا بوده و به مرور زمان همزمان با تغییر رنگ پنیر، تغییری دلپذیر داشته باشد.

رنگ مورد استفاده در این زمینه، رنگ طبیعی آناتو است که از میوه درختی هندی استخراج می‌گردد. این رنگ دارای درصدهای خلوص و قدرت متفاوت از 1% تا 15% بوده که متناسب با نوع پنیر تولیدی استفاده می‌گردد.

 

پنیر-با-آناتو

اضافه-کردن-آناتو

پنیر-و-آناتو

با توجه به حضور تعداد کثیری از برندهای مطرح تولید کننده اسانس و رنگ‎ در کشور، و در کنار آن اطلاع رسانی‌های اندک در مورد کارکرد و کیفیت هر کدام از این برندها، بخش رنگ و اسانس افزودنی ها با هدف راهنمایی هر چه بیشتر تولیدکنندگان عزیز و بهبود هر چه بیشتر کیفیت محصولات تولیدی تاسیس گردیده و بیش از 4سال است که افتخار مشاوره به تولیدکنندگان گرامی را دارا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *